Dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania, modlimy się za powołanych i o powołania do służby w Kościele, których wciąż jest mało co do ilości i co do jakości. Do każdego z nas są bowiem skierowane słowa Pana Jezusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawiał robotników na swoje żniwo”. Módlmy się zatem za przygotowujących się do kapłaństwa w naszym Seminarium Duchownym, które dzisiaj wspieramy materialnie poprzez ofiary składane na tacę. Pamiętajmy w naszych modlitwach również o Kapłanach pochodzących z naszej parafii, a także o tych kapłanach, których Opatrzność Boża postawiła na naszej drodze do nieba.
Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło kapłanów i sióstr zakonnych, ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. Prośmy Chrystusa Zmartwychwstałego o dobre i liczne powołania do służby Bożej w Kościele, także o powołania z naszej parafii. Dziś Msze św. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. O 15.00 nabożeństwo majowe i będzie również na zakończenie udzielana Komunia św. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary które są przeznaczone na WSD w Tarnowie.
 2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
 3. Jutro 4 V w liturgii wspominamy Świętego Floriana, patrona strażaków. Przez jego wstawiennictwo na nabożeństwie majowym będziemy modlić się za wszystkich Strażaków, wynagradzając ich ofiarną służbę dla dobra naszej społeczności.
 4. W środę 6 V obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego.
 6. W piątek 8 V, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W tym dniu Msza św. na Wisowatkach o godz. 16.30 i nabożeństwo majowe. W Szczepanowie rozpoczyna się  tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława.
 7. W przyszłą niedzielę 10 V o godz. 11.00 suma odpustowa ku czci Św. Stanisława w kaplicy na Wisowatkach. W Niedzieliskach Msze św. o godz. 7.00 i 9.00.
 8. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 w połączeniu ze Mszą św. W sobotę o godz. 8.00.
 9. Na stoliku jest dzisiejszy numer "Gościa Niedzielnego". W nim m.in.: zdrowy i niezdrowy kult Maryi – czym są i jak je od siebie odróżnić?, o ofiarnym wolontariacie zakonnic i księży w domach pomocy dotkniętych koronawirusem, o duchowym oddaniu się Maryi przez Ks. Prymasa Wyszyńskiego, jak Czesi poradzili sobie z koronawirusem.
 10. W kaplicy Miłosierdzia Bożego można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc V.
 11. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii – składane na tacę czy wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać rodzinie z Niedzielisk, za ofiarę 100 zł na potrzeby kościoła i parafii W intencji tych ofiarodawców będziemy się modlić w czasie środowej nowenny. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro. Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarowane kwiaty do kościoła(ponad 100 gerberów).
 12. Codziennie gromadźmy się w naszych domach na wspólny różaniec o co prosi nas papież Franciszek i odmówmy Litanię do Matki Bożej. Możemy też modlić się przy kapliczkach.
 13. Zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów i dekretem Biskupa Tarnowskiego od poniedziałku można celebrować Msze św. również w kościołach filialnych. W myśl rozporządzenia w kościele parafialnym w nabożeństwach może uczestniczyć około 25 osób, w kaplicy na Wisowatkach 5 osób. Uczestnicy liturgii mają obowiązek zasłaniania ust i nosa. Proszę aby zajmować miejsca w całym kościele zachowując właściwy odstęp. Zachęcam do przystępowania do S. Pokuty codziennie przed Mszą św.
 14. Ks. biskup ordynariusz Andrzej Jeż podtrzymuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę, jednocześnie zachęcając do korzystania z telewizyjnych transmisji Mszy św.. Osobiście zachęcam do skorzystania z zwiększonego limitu wiernych podczas Mszy św.
 15. Do chorych udaję się tylko w przypadku niebezpieczeństwa śmierci. W sprawach kancelaryjnych proszę dzwonić.
 16. Można jeszcze nabywać baranki wielkanocne, są na stoliku, w ten sposób wspomagamy potrzebujących.
 17. Pozdrawiam serdecznie wszystkich parafian i życzę wszystkim zdrowia i zachęcam do modlitwy za siebie nawzajem. Codziennie w moich modlitwach polecam całą parafie opiece Matki Bożej i naszych patronów św. Feliksa i św. Stanisława. Niech Maryja wyprasza dla Was i Waszych rodzin obfite łaski. Niech Boże błogosławieństwo umacnia i strzeże Nas Wszystkich. Szczęść Boże!