W dzisiejszej Ewangelii Chrystus przypomina nam, że miłość Boga polega przede wszystkim na zachowywaniu Jego przykazań: „Jeśli mnie kto miłuje, będzie zachowywał moje przykazania”. Ważne to przypomnienie, bo w dzisiejszym świecie słyszy się krytykę pod adresem przykazań, że za trudne, że nieżyciowe, że ograniczają ludzką wolność. Tymczasem zachowując Boże przykazania nie tylko rozwijamy się we właściwym kierunku, nie tylko bronimy się przed złem i nieszczęściem, ale jednocześnie okazujemy Bogu miłość. W przededniu Rocznicy 100 – lecia urodzin Św. Jana Pawła II, warto przytoczyć to co powiedział w czasie pielgrzymki do Ojczyzny właśnie o przykazaniach, że „od tych dziesięciu prostych Bożych słów, zależy przyszłość człowieka, każdego narodu i całego świata”. 

 1. Dziś Msze św. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. O 15.00 nabożeństwo majowe i będzie również na zakończenie udzielana Komunia św.
 2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych.
 3. Dziś w naszych kościołach czytamy list Episkopatu Polski z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. Na stoliku jest dzisiejszy numer "Gościa Niedzielnego". W nim m.in.: niewiele brakowało, a Jan Paweł II by się nie urodził. O heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzenia przyszłego papieża, jaką rolę w ukształtowaniu przyszłego papieża odegrało miasto Wadowice, reportaż z Muzeum Domu Rodzinnego JP II w Wadowicach, jak będzie przebiegało spotkanie młodzieży w Lednicy?.
 5. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 w połączeniu ze Mszą św. W sobotę o godz. 8.00. Jutro zapraszam do dziękczynienia za dar posługi św. Jana Pawła II z okazji 100 - lecia urodzin. Wypełnijmy ten dzień modlitwą w naszych rodzinach czy w kościele, możemy też oglądnąć relacje z różnych uroczystości w telewizji, czy wieczorem orędzie papieża Franciszka do Polaków.
 6. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii – składane na tacę czy wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać pewnej rodzinie z Niedzielisk, za ofiarę 100 zł na bieżące wydatki parafii i pewnej rodzinie z Błonia za ofiarę 200 zł. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci św. Feliksa papieża i męczennika. Suma odpustowa o godz. 11.00. Bóg zapłać pewnej rodzinie z Błonia za ofiarę 400 zł na kwiaty do kościoła na uroczystość odpustową. Bóg zapłać.
 8. Ks. biskup ordynariusz Andrzej Jeż podtrzymuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę. 
 9. Zgodnie z nowymi przepisami w kościele parafialnym w nabożeństwach może uczestniczyć 38 osób. Uczestnicy liturgii mają obowiązek zasłaniania ust i nosa. Proszę aby zajmować miejsca w całym kościele zachowując właściwy odstęp. Pozostali mogą stać przed kościołem zachowując odpowiedni odstęp. Osobiście zachęcam do skorzystania z zwiększonego limitu wiernych podczas Mszy św. Zapraszam dzieci, młodzież, ministrantów, lektorów, rodziców dzieci, które przygotowują sie do I Komunii św..
 10. To zaproszenie kieruję zwłaszcza do ludzi młodych, do rodziców razem ze swoimi dziećmi. Przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa i higieny możemy spokojnie uczestniczyć w nabożeństwach celebrowanych w Kościele – tak wielu z Was chodzi przecież do pracy, na zakupy, podejmuje już wiele różnych zajęć i aktywności – dlaczego więc nie pójść do Kościoła ?  Ufam i o to sie modlę, że wszyscy powoli powrócimy do normalnych praktyk religijnych, a transmisje internetowe pozostaną tylko dla osób chorych, czy z powodu wieku  znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka zarażenia wirusem.
 11. Zachęcam również do korzystania z Sakramentu Pokuty. Do 7 VI trwa Okres Wielkanocny w którym każdy katolik powinien odprawić spowiedź i przyjąć Komunię św. Było to bardzo utrudnione w czasie Wielkiego Postu(mieliśmy to szczęście że wielu było do spowiedzi na rekolekcjach), dlatego starajmy się uczynić to w obecnym czasie. Codziennie jest możliwość skorzystania ze spowiedzi przed Mszą św. Jutro i we wtorek będzie też spowiadał ks. Tomasz, starajmy sie skorzystać.
 12. W kaplicy Miłosierdzia Bożego można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc VI.
 13. Od jutra, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Są to tzw. „Dni Krzyżowe". Nie będzie procesji ale odmówimy modlitwy i Litanię do Wszystkich Świętych. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy - jutro parafian z Niedzielisk, we wtorek z Gór i Wygody, w środę z Błonia i Podszumina.   W czwartek na Wisowatkach o godz. 16.30 Msza św. i nabożeństwo majowe.
 14. Pozdrawiam serdecznie wszystkich parafian i życzę wszystkim zdrowia i zachęcam do modlitwy za siebie nawzajem. Niech Maryja wyprasza dla Was i Waszych rodzin obfite  łaski. Niech Boże błogosławieństwo umacnia i strzeże Nas Wszystkich. Szczęść Boże!