Drodzy bracia i siostry dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystość odpustową, szczególny dzień kiedy czcimy naszego patrona, wielkiego świętego, św. Feliksa, papieża i męczennika. Św. Feliks był papieżem od 269 do 274 roku. Był gorliwym wyznawcą Chrystusa, głosił Chrystusa zmartwychwstałego i za te prawdę poniósł śmierć męczeńską i został pochowany na cmentarzu św. Kaliksta w Rzymie.
Przeżywając odpust parafialny ku czci św. Feliksa papieża i męczennika, patrona naszej parafii, prośmy go by swoim wstawiennictwem u Boga pomógł nam osiągnąć niebo.

1. Dziś uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci św. Feliksa papieża i męczennika. Suma odpustowa o godz. 11.00. Pozostałe Msze św. o 7.00 i o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. O 15.00 nabożeństwo majowe i będzie również na zakończenie udzielana Komunia św. Dziś także Dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach, ustanowiony w 2007 r. z inicjatywy papieża Benedykta XVI. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
  2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 w połączeniu ze Mszą św. W sobotę o godz. 8.00. W najbliższą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  3. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Serdeczną pamięcią obejmujemy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Dziękujemy za ich dobre serca i ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie. Zapraszam na nabożeństwo majowe szczególnie dzieci i wszystkie mamy. Przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
  4. Bóg zapłać pewnej rodzinie z Błonia za ofiarę 400 zł na kwiaty do kościoła na uroczystość odpustową. Bóg zapłać 10 rodzinom od początku wsi, strona prawa od Szczurowej za ofiarę 300 zł na kwiaty, które były zakupione przed odpustem.
  5. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii – składane na tacę czy wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać rodzinie Lewandowskich z Wisowatek za ofiarę 100 zł na bieżące wydatki parafii. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro. Można jeszcze nabywać baranki wielkanocne, są na stoliku, w ten sposób wspomagamy potrzebujących.
  6. Ks. biskup ordynariusz Andrzej Jeż podtrzymuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę.
  7. Zgodnie z nowymi przepisami w kościele parafialnym w nabożeństwach może uczestniczyć 38 osób. Uczestnicy liturgii mają obowiązek zasłaniania ust i nosa. Proszę aby zajmować miejsca w całym kościele zachowując właściwy odstęp. Pozostali mogą stać przed kościołem zachowując odpowiedni odstęp. Osobiście zachęcam do skorzystania z zwiększonego limitu wiernych podczas Mszy św. Zapraszam dzieci, młodzież, ministrantów, lektorów, rodziców dzieci, które przygotowują sie do I Komunii św..
  8. To zaproszenie kieruję zwłaszcza do ludzi młodych, do rodziców razem ze swoimi dziećmi. Przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa i higieny możemy spokojnie uczestniczyć w nabożeństwach celebrowanych w Kościele – tak wielu z Was chodzi przecież do pracy, na zakupy, podejmuje już wiele różnych zajęć i aktywności – dlaczego więc nie pójść do Kościoła ?  Ufam i o to sie modlę, że wszyscy powoli powrócimy do normalnych praktyk religijnych, a transmisje internetowe pozostaną tylko dla osób chorych, czy z powodu wieku  znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka zarażenia wirusem.
  9. Zachęcam również do korzystania z Sakramentu Pokuty. Do 7 VI trwa Okres Wielkanocny w którym każdy katolik powinien odprawić spowiedź i przyjąć Komunię św. Było to bardzo utrudnione w czasie Wielkiego Postu(mieliśmy to szczęście że wielu było do spowiedzi na rekolekcjach), dlatego starajmy się uczynić to w obecnym czasie. Codziennie jest możliwość skorzystania ze spowiedzi przed Mszą św.
  10. W IV zostały wykonane schody wokół kościoła od strony wieży. Dziękuję Wspólnocie Leśno Gruntowej Niedzieliska za ofiarę 20 000 zł. na schody. Pozostało nam do spłacenia około 5000 zł. oraz 3000 zł. za schody które były wykonane w ubiegłym roku(nie zdążyłem w marcu przekazać list). razem 8000 zł.
    Bóg zapłać pewnej osobie z Błonia która przekazała 1700 zł. na wykonanie postumentu granitowego pod krzyż misyjny( za tę ofiarę został odnowiony i pomalowany Krzyż, posadzone nowe kwiaty pod Krzyżem i częściowo spłacony postument).
  11. Na stoliku jest dzisiejszy numer "Gościa Niedzielnego". W nim m.in.: specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej, czy górnośląski przemysł wydobywczy przetrwa kryzys spowodowany falą zachorowań wśród górników?, jakie znaki poprzedzą powtórne przyjście Chrystusa?.
  12. Odpust to Imieniny naszej Parafii. W tym dniu życzę wszystkim  obfitości łask Bożych przez wstawiennictwo św. Feliksa. Niech Boże błogosławieństwo umacnia i strzeże Was Wszystkich. Szczęść Boże!