W dniu dzisiejszym świętujemy zstąpienie Ducha Świętego na apostołów w dniu Pięćdziesiątnicy. Wtedy Kościół objawił się światu. To wydarzenie dokonało w Apostołach cudownej przemiany. W jednej chwili zmieniają się w odważnych głosicieli Ewangelii Chrystusa. Głoszą ją nie tylko słowem, ale świadectwem życia. Dla nas dniem zstąpienia Ducha Świętego był dzień, w którym przyjęliśmy sakrament bierzmowania. Prośmy zatem aby Duch Święty odnowił w nas wszystkie łaski i dary tego sakramentu, byśmy swoją wiarę mężnie wyznawali i żyli według jej zasad.

 1. Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. O 15.00 ostatnie nabożeństwo majowe.
 2. Dziś rozpoczyna się tygodniowy odpust w sanktuarium Matki Bożej w Okulicach. Szczegółowy program jest w gablocie ogłoszeń.
  Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Przypada ono zawsze w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Maryja wraz z Apostołami trwała w Wieczerniku na modlitwie będąc przy narodzinach Kościoła, stąd przysługuje Jej tytuł Matki Kościoła. Jest to ważne święto w Kościele wprowadzone przez papieża Pawła VI na prośbę polskich Biskupów. Msza św. o godz. 18.00.
 3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Msze św. zapraszam również dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w tym trudnym czasie.
 4. Miesiąc czerwiec poświęcony jest Sercu Pana Jezusa. Codziennie odmawiamy Litanie do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 5. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii – składane na tacę czy wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać pewnej rodzinie z Niedzielisk za ofiarę 100 zł na bieżące wydatki parafii. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro. Można jeszcze nabywać baranki wielkanocne, są na stoliku, w ten sposób wspomagamy potrzebujących.
 6. W środę św. Karola Lwangi i jego towarzyszy, męczenników z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa, w piątek św. Bonifacego, biskupa i męczennika, misjonarza i apostoł Niemiec. W środę nowenna do MBNP. Do spowiedzi można przystępować w dni powszednie przed Mszą św.
 7. W czwartek, 4 VI będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za kapłanów, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa. W tym dniu Ks. Biskup wraz z kapłanami dokona poświęcenia olejów chorych i krzyżma.
 8. Od soboty nie ma już ograniczeń w uczestnictwie w nabożeństwach w kościele. Należy jedynie zachowywać odpowiednie odległości i założyć maseczkę. Ponadto z dniem 1 VI  ks. biskup Andrzej Jeż, odwołuje udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuje dyspensę dla: osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), osób, które czują obawę przed zarażeniem COVID-19. Nie ma dyspensy od spowiedzi wielkanocnej.
 9. W I czwartek zapraszam do spowiedzi i na Msze św. dzieci ze Szkoły Podstawowej z klasy V i VI. Proszę przynieść zeszyty ćwiczeń z religii abym mógł sprawdzić zadania i wystawić oceny.
 10. W I piątek zapraszam młodzież która przyjęła w tym roku Sakrament Bierzmowania oraz uczniów z klasy VII. Proszę przynieść dzienniczki do podpisu i zeszyty ćwiczeń z religii. Zapraszam również rodziców. Proszę rodziców aby w tym trudnym czasie zatroszczyli sie o religijne wychowanie swoich dzieci i przypomnieli dzieciom o praktykach religijnych, szczególnie poprzez własny przykład. Gdy Św. Jan Paweł II mówił o "kościele domowym" miał właśnie na myśli taką rolę ojca i matki.
 11. Przed Mszą wieczorną w I piątek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja. Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje.
 12. W piątek po Mszy św. spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów.
 13. Zapowiedzi przedślubne: Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:
  Jagoda Krystyna PUDEŁKO, parafia zamieszkania Niedzieliska oraz Rafał Tomasz WÓJCIK, parafia zamieszkania Cikowice - zapowiedź I
  Ewelina Weronika WODA, parafia zamieszkania Niedzieliska oraz Rafał Zbigniew PAGACZ, parafia zamieszkania Brzesko, Miłosierdzia Bożego-zapowiedź I
 14. W I sobotę miesiąca zapraszam na nabożeństwo pierwszo-sobotnie o które prosiła Maryja w Fatmie.  Istotą tego nabożeństwa jest wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Obrażają one Boga i Jej Niepokalane Serce, są pogardą wobec Bożej miłości oraz powodem piekielnych mąk ludzi, za których umarł Jej Syn. Pragnie Ona ocalić jak najwięcej osób, dlatego przychodzi, aby ostrzec przed konsekwencjami grzechu, aby ocalić grzeszników od piekła, aby skłonić ich do nawrócenia. Maryja chce naszego zaangażowania w tę misję.
  Do istoty tego nabożeństwa należy: spowiedź i komunia św., odmówienie pięć tajemnic różańca św. i rozważanie tajemnic różańcowych, ofiarując tę medytację w wymienionej intencji. O 7.35 będzie różaniec, o godz. 8.00 Msza św.
 15. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i związana z nią Procesja Eucharystyczna, która prawdopodobnie będzie wokół kościoła. Na środę po Mszy św. zapraszam na spotkanie odpowiedzialnych w tym roku  za wykonanie ołtarzy. O ofiary na kwiaty prosiłbym również parafian z Wygody i Podszumina, tak jak dwa lata temu ponieważ tam nie przechodzi procesja.
 16. Dziś są do odebrania w zakrystii, tak jak w ubiegłym roku listy na fundusz cmentarny a więc kwota potrzebna na wypłacenie pana grabarza oraz na wywóz śmieci i inne wydatki związane z funkcjonowaniem cmentarza parafialnego. Kwota wpłaty to 50 zł od każdej rodziny. Wywóz śmieci w ostatnim roku wzrósł o 100 %. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 17. Na stoliku jest dzisiejszy numer "Gościa Niedzielnego". W nim m.in.: o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości, a zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do nieba, jak wygląda proces beatyfikacyjny dzieci, do czego zobowiązane jest pokolenie JP II, jak biskupi na Soborze Watykańskim II przyjęli ogłoszenie Maryi Matką Kościoła?, czy odbędzie się piesza tarnowska pielgrzymka na Jasną Górę?.
 18. 27 V odszedł do wieczności + Stanisław Flasz z Niedzielisk. Pogrzeb był wczoraj. Polećmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...
  Niech Boże błogosławieństwo umacnia i strzeże Nas Wszystkich. Szczęść Boże!