Dzisiaj gromadzimy się w świątyni aby oddać cześć i chwałę Trójcy Świętej. Najpierw musimy stwierdzić, że prawda o Trójcy Świętej jest wielką tajemnicą wiary. Tajemnicą, którą my ludzie nigdy do końca nie zdołamy zrozumieć, ani wytłumaczyć. A z drugiej strony Trójca Święta towarzyszy nam nieustannie we wszystkich okolicznościach naszego życia, bowiem w Imię Trójcy Świętej zostaliśmy ochrzczeni; oddajemy cześć Trójcy Świętej, kiedy pobożnie czynimy znak krzyża; również wieczne szczęście w niebie będzie polegać na uczestnictwie w życiu Trójcy Świętej, które to życie polega na miłości. Tak więc inwestujmy w miłość bo ona najbardziej zbliża nas do Boga, który jest jeden ale w Trzech kochających się osobach.

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

1. Dziś w szczególny sposób wyrażamy naszą wiarę, że jest jeden Bóg w trzech osobach, że jest Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. Wiarę w Trójcę Przenajświętszą wyznajemy żegnając się pobożnie, odmawiając modlitwę Chwała Ojcu i Wierzę w Boga Ojca. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30.
  2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, jako katolicy jesteśmy zobowiązani w tym dniu do uczestnictwa we Mszy św., będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.
  3. W Boże Ciało Msze św. o 7.00(adoracja i wystawienie Najświętszego Sakramentu, bez procesji) i o 10.30. Po Mszy św. o 10.30 z procesją Eucharystyczną udamy się do czterech ołtarzy wokół kościoła. Tak jak mówiłem tydzień temu, jeszcze raz proszę o pomoc budującym ołtarze. Rodzice niech zadbają o przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Zapraszam dzieci z rocznicy I komunii św. Serdecznie proszę, aby byli chętni do zabrania baldachimu, feretronów, sztandarów i chorągwi, zapraszam również strażaków, panie z Koła Gospodyń Wiejskich i dziewczęta do niesienia feretronów. Proszę aby na godz. 10.30 przyszli wszyscy ministranci i lektorzy. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest w całej diecezji na hospicja i inne cele charytatywne. Na sumie nie parkujemy samochodów na placu kościelnym.
    Udekorujmy nasze domy umieszczając w oknach obraz Pana Jezusa mimo tego, że z powodu pandemii nie będzie procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Istotą Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest nie tyle sama procesja, co oddanie czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.
  4. W najbliższą Msze św. o godz. 7.00 i 10.30, po tej Mszy św. procesja eucharystyczna). O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po każdej Mszy św. można będzie złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz WSD w Tarnowie.
  5. Miesiąc czerwiec poświęcony jest Sercu Pana Jezusa. Codziennie odmawiamy Litanie do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
  6. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezjalne. Można jeszcze nabywać baranki wielkanocne, są na stoliku, w ten sposób wspomagamy potrzebujących.
  7. Od soboty 30 V nie ma już ograniczeń w uczestnictwie w nabożeństwach w kościele. Należy jedynie zachowywać odpowiednie odległości i założyć maseczkę. Ponadto z dniem 1 VI  ks. biskup Andrzej Jeż, odwołuje udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuje dyspensę dla: osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), osób, które czują obawę przed zarażeniem COVID-19.
  8. Zapowiedzi przedślubne: Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:
    Jagoda Krystyna PUDEŁKO, parafia zamieszkania Niedzieliska oraz Rafał Tomasz WÓJCIK, parafia zamieszkania Cikowice - zapowiedź II
    Ewelina Weronika WODA, parafia zamieszkania Niedzieliska oraz Rafał Zbigniew PAGACZ, parafia zamieszkania Brzesko, Miłosierdzia Bożego-zapowiedź II
  9. Na stoliku jest dzisiejszy numer "Gościa Niedzielnego". W nim m.in.: jakiej prezydentury potrzebuje Polska?, epidemia to czas próby – wywiad z Abpem Stanisławem Gądeckim, o duchowej procesji Bożego Ciała,, o peregrynacji relikwii i obrazu św. JP II w naszej diecezji. Natomiast w „Niedzieli” m.in.: kiedy koronawirus znów uderzy?, co to znaczy że Bóg jest Trójcą św.?, co przewrotnego planują Sekielscy?.
  10. Bóg zapłać wczorajszym nowożeńcom oraz małżonkom przezywającym 25 lecie małżeństwa z o kwiaty do kościoła.