Przeżywając oktawę uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, pragniemy nacieszyć się tym darem Bożej miłości. On uobecnia się w każdej Eucharystii. Wspaniałość tego daru nie pozwala nam zatrzymać go jedynie dla siebie, ale przynagla nas do niesienia go aż po krańce świata. Niech ta Eucharystia, którą rozpoczynamy, obudzi w każdym z nas autentyczny zapał misyjny.

1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30 z procesją eucharystyczną. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00. Dziś w naszym dekanacie odpust w parafii Grobla. Po każdej Mszy św. można dziś złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz WSD w Tarnowie. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady
  2. Msze św. w Oktawie Bożego Ciała w połączeniu z procesją o godz. 18.00. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. Zapraszam dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Serdecznie proszę, aby byli chętni do zabrania baldachimu, sztandarów i feretronów. Proszę aby również przychodzili wszyscy ministranci i lektorzy.
  3. Uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek. Po Mszy św. i procesji będzie błogosławieństwo wszystkich dzieci i poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. Proszę rodziców aby przyprowadzili, przywieźli w wózkach lub przynieśli na rękach swoje dzieci aby przez posługę kapłana otrzymały Jezusowe błogosławieństwo. Zachęcam również aby podtrzymywać tę piękną tradycję wicia wianków, które potem będą pobłogosławione na zakończenie Oktawy. Dzieci, które uczestniczyły w oktawie Bożego Ciała otrzymają słodkie upominki.
  4. Jutro VIII rocznica objęcia naszej diecezji przez Biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu. W środę św. Alberta Chmielowskiego.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa(z tej racji nie obowiązuje post), jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy.
  6. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Karol CZACHOR, parafia zamieszkania Niedzieliska oraz Klaudia Joanna NADOLSKA, parafia zamieszkania Złota - zapowiedź I
  8. W najbliższą Msze św. o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny.
  9. We wtorek po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.
  10. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia procesji Bożego Ciała, zwłaszcza ofiarodawcom i budowniczym ołtarzy. Dziękuję parafianom z Błonia i z Gór, z Wygody i Podszumina za złożone ofiary. Za te ofiary zostały zakupione kwiaty, banery na ołtarze i inne dekoracje. Rodzicom dziękuję za przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Dziękuję, dziewczętom i paniom z Koła Gospodyń Wiejskich niosącym feretrony oraz strażakom, służbie liturgicznej, panu organiście i panu kościelnemu. W intencji parafian którzy wspierali swoimi ofiarami i przygotowywali ołtarze na Boże Ciało odprawiłem wczoraj Mszę św. Jutro odprawie Mszę św. w intencji wszystkich parafian w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
  11. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.
  12. Na stoliku jest dzisiejszy numer "Gościa Niedzielnego". W nim m.in.: o Przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie, uznano właśnie cud za wstawiennictwem Karola de Foucauld, o projektantce mody, która została zakonnicą, o kryteriach, którymi powinien się kierować katolik przy wyborach. Natomiast w „Niedzieli” m.in.: nowe zagrożenia – czyli jak się nie dać oszukać w czasie epidemii,, w kancelariach parafialnych są już nowe formularze tzw. „badania narzeczonych”. Na jakie pytania będą musieli odpowiedzieć narzeczeni?, zasady ochrony prywatności w internecie.
  13. Komunikat z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny.

Drodzy Diecezjanie! Już po raz kolejny, w trzecią niedzielę czerwca, będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny. Jak zawsze jest ono dniem wdzięczności Bogu za każde małżeństwo i rodzinę, przeżywające swoją codzienność podążając drogą świętości. Jest to także jedna z wielu okazji odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcam, abyście uczynili to w swoich parafiach pod przewodnictwem waszych duszpasterzy.
Zapraszam Was także do duchowej łączności z centralnymi obchodami tego święta w Starym Sączu, w niedzielę 21 czerwca. Eucharystia rozpocznie się o godz. 11.30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego i będzie transmitowana przez diecezjalne Radio RDN oraz poprzez stronę internetową parafii.
Godne i głębokie przeżycie tego dnia zawierzamy wstawiennictwu św. Kingi i św. Jana Pawła II, którego 100. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy   † Andrzej Jeż