Nasze życiowe drogi zbiegły się wspólnie przy Chrystusowym ołtarzu. Zjednoczenie swoich dzieci było i zawsze będzie wielkim pragnieniem Boga. Tę drogę od dwóch tysięcy lat wskazuje nam Kościół, który sam wierny swojej misji, podąża zawsze za Jezusem. Zjednoczeni w duchu wspólnoty uczniów Chrystusa uczyńmy w sercu otwartą drogę do przychodzącego do nas Pana.

 1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Przeżywamy dziś Diecezjalne Święto Rodziny. Centralnym punktem jest Msza św. o godz. 11.30 sprawowana w intencji rodzin w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu, transmitowana przez diecezjalne Radio RDN oraz poprzez stronę internetową parafii.
 2. Serdecznie dziękuję tym, którzy uczestniczyli w procesjach eucharystycznych w Oktawie Bożego Ciała. Niech Jezus Eucharystyczny błogosławi i  darzy swoimi łaskami.
 3. We wtorek obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 4. Msze św. w ciągu tygodnia: we wtorek i sobotę o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00. W środę nowenna do MBNP. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia. Codziennie odmawiamy Litanie do Serca Pana Jezusa. W środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 5. W najbliższą niedziele Msze w. o godz. 7.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00. Za tydzień w naszym dekanacie odpust w parafii Uście Solne.
 6. Na następną niedziele proszę o przystrojenie kościoła kwiatami kolejne 10 rodzin z Niedzielisk.
 7. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii – składane na tacę czy wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać pewnym osobom z Wisowatek za ofiarę 150 zł na utrzymanie kaplicy w Wisowatkach. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro. Można jeszcze nabywać baranki wielkanocne, są na stoliku, w ten sposób wspomagamy potrzebujących.
 8. W kaplicy Miłosierdzia Bożego można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc VII. Dowolna ofiara min. 2 zł.
 9. Zapowiedzi przedślubne: Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Karol CZACHOR, parafia zamieszkania Niedzieliska oraz Klaudia Joanna NADOLSKA, parafia zamieszkania Złota - zapowiedź II
 10. W dniach 1 i 2 lipca br. odbędzie się 83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę pod hasłem: „Świadkowie Prawdy”. W związku z trwającą jednak w Polsce i na świecie pandemią koronawirusa, bp Piotr Turzyński zaprasza wszystkich nauczycieli i wychowawców do duchowej łączności za pośrednictwem telewizji TRWAM z Kaplicą Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
 11. Tarnowski Wolontariat Misyjny organizuje zbiórkę zakrętek po napojach. Dochód będzie przeznaczony na budowane studnie w krajach misyjnych. Proszę o gromadzenie w czasie wakacji zakrętek. Termin i miejsce zbiórki w naszej parafii będzie podam w późniejszym czasie.
 12. Sanepid Brzesko - Zaczęliśmy się zachowywać tak, jakby koronawirusa już nie było. Ignorujemy zasady sanitarne. Z cała pewnością przyniesie to wzrost zachorowań. Raport medycznego czasopisma „Lancet” stawia sprawę jasno: utrzymanie dystansu powyżej metra od innych osób, maska zakrywająca nos i usta i higiena rąk – łącznie ograniczają ryzyko zakażenia o ponad 80 proc. Koniecznie stosujmy te zalecenia w naszym kościele.
 13. W piątek uroczyste zakończenie roku szkolnego. Msza św. w kościele o godz. 10.00. Zapraszam wszystkie dzieci od przedszkola do VIII klasy, jak również nauczycieli i rodziców. Spowiedź dla dzieci przed zakończeniem roku codziennie przed Mszą św.
 14. Mając na uwadze obowiązujące ograniczenia spowodowane epidemią, w tym ograniczenie stacjonarnej pracy szkół i placówek, ustalony został tryb odbioru świadectw dla poszczególnych klas:
  Godzina 9.20 - Odbiór świadectw w szkole przez uczniów klas I-III
  Godzina 10.00  - Msza Św. - po zakończonej Mszy, zostaną w kościele wręczone upominki dla dzieci z oddziału przedszkolnego
  Godzina 11.00 - Odbiór świadectw w szkole przez uczniów klas V-VIII
  Podczas zakończenia roku szkolnego obowiązują zasady bezpieczeństwa, które zalecił minister zdrowia i główny inspektorat sanitarny, dlatego w celu uniknięcia zgromadzeń większej liczby osób, prosimy, aby Rodzice w tym czasie nie przebywali na terenie szkoły. Przypominamy o konieczności zakładania przez uczniów maseczek w szkole i w kościele.
 15. Zapraszamy na niezwykły, międzynarodowy koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, pod patronatem Jego Ekscelencji księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Jego Eminencji księdza kardynała Timothy Dolana, arcybiskupa Nowego Jorku, Jego Eminencji księdza kardynała Stanisława Dziwisza oraz Pana Adriana Kubickiego, konsula generalnego Rzeczypospolitej w Nowym Jorku. W koncercie wystąpią artyści z 40 krajów świata, w tym z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii. Soliści Metropolitan Opera z Nowego Jorku, soliści Polskiej Opery Narodowej i Polskiego Baletu Narodowego. W programie muzyka sakralna i klasyczna, składająca się z utworów Schuberta, Mozarta, Verdiego i Moniuszki.
  Pierwotnie, koncert miał odbyć się w prestiżowym Lincoln Center w Nowym Jorku, jednak ze względu na epidemię został zrealizowany w wersji on-line. Emisja online odbędzie się dzisiaj, w niedzielę 21 czerwca, o godz. 20.00 na stronie wydarzenia www.jp2concert.com.  Serdecznie zapraszamy do oglądania!
 16. Na stoliku jest dzisiejszy numer "Gościa Niedzielnego". W nim m.in.: o praktyce nabożeństw pierwszopiątkowych i ich znaczeniu w duszpasterstwie, o udziale Karola Wojtyły w II Soborze Watykańskim i jego wpływie na dokumenty soborowe, rozmowa z o. Piotrem Śliwińskim o tym, że musimy całkowicie zdać się na Boga. Natomiast w „Niedzieli” m.in.: żyjemy po Bożemu czy po swojemu?, prewencja i modlitwa to nasza broń na koronawirusa, o błogosławieństwie rozchodzącym się z Oziornoje gdzie miał miejsce cud ryb.
 17. Niech Boże błogosławieństwo umacnia i strzeże Nas Wszystkich. Szczęść Boże!