Eucharystia to najwspanialsza uczta miłości, na którą jesteśmy zaproszeni przez Boga. Tu jej doświadczamy we wspólnocie sióstr i braci, tu się nią karmimy, tu się jej uczymy. Stąd wychodzimy umocnieni, by miłość ewangeliczną zamieniać w czyn codzienny. Dajmy się raz jeszcze przeniknąć miłości największej, której na imię Jezus.

1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00(zmiana tajemnic różańca św.)  i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Dziś w naszym dekanacie odpust w parafii Uście Solne.
  2. Msze św. w ciągu tygodnia: we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00. W pozostałe dni o godz. 18.00. W środę nowenna do MBNP.
  3. W lipcu odmawiamy codziennie Litanię do Krwi Najdroższej Chrystusa. Zachęcam do udziału w mszach św. również w dzień powszedni.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca lipca. Przed Mszą wieczorną w I piątek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja. Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje. Spowiedź codziennie przed Mszą św.
  5. Jutro uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu składka na tzw. Świętopietrze, czyli dar całego Kościoła dla Ojca świętego. Niech nasz liczny udział w Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Franciszkowi
  6. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w czwartek NMP Tuchowskiej, w piątek św. Tomasza Apostoła, w sobotę św. Elżbiety Portugalskiej
  7. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  8. W I sobotę miesiąca zapraszam na nabożeństwo pierwszo-sobotnie o które prosiła Maryja w Fatmie.  Istotą tego nabożeństwa jest wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca to forma pomocy grzesznikom, zaproponowana przez Maryję i Jezusa. Przez to nabożeństwo możemy przepraszać Boga i wynagradzać za grzechy obrażające Niepokalane Serce Maryi, a gdy będziemy tę modlitwę praktykować, także w naszych sercach wzrośnie miłość ku Bogu i bliźnim.
    Do istoty tego nabożeństwa należy: spowiedź i komunia św., odmówienie pięć tajemnic różańca św. i rozważanie tajemnic różańcowych, ofiarując tę medytację w wymienionej intencji.  O 6.35 będzie różaniec a potem Msza św., rozważanie i modlitwy. Zapraszam serdecznie.
  9. W najbliższą niedziele Msze św. o godz. 7.00 i 10.30. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00.
  10. Rozpoczął się okres wakacji zwłaszcza dla młodzieży i dzieci. Przypominam, ze wakacje nie są czasem wolnym od Boga i obowiązków religijnych. Również w czasie wakacji obowiązuje nas niedzielna msza św. i codzienna modlitwa. Przy tej okazji przypominam wszystkim ministrantom i lektorom o obowiązku służenia również w wakacje. Ministranci i lektorzy mają wyznaczone dni służenia. Rodziców proszę aby o tym przypominali ministrantom i lektorom.
  11. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Niedzielisk, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień, na następną niedziele proszę kolejne 10 rodzin z Niedzielisk.
  12. Zapowiedzi przedślubne: Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Dariusz Sebastian KRYSA, parafia zamieszkania Niedzieliska oraz Aleksandra Ewa MIĘSO, parafia zamieszkania Targowisko - zapowiedź I
    Łukasz Tadeusz ŚLEDŹ, parafia zamieszkania Niedzieliska oraz Klaudia WOJCIESZEK, parafia zamieszkania MB Fatimskiej w Tarnowie - zapowiedź I
  13. Na stoliku jest dzisiejszy numer "Gościa Niedzielnego". W nim m.in.: o mazurskim gangsterze, który został diakonem, o beatyfikacji 8-letniej Francuzki, jak obóz zagłady Auschwitz zaczął się w Tarnowie, dlaczego zbrodnie Stalina równe zbrodniom Hitlera nie zostały rozliczone, dlaczego warto pić kawę i jaką?.
    Natomiast w „Niedzieli” m.in.: jakie będą pielgrzymki w tym roku?, o aplikacji, która pomaga się modlić, o watykańskim budżecie.
  14. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii – składane na tacę czy wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać pewnej rodzinie z Niedzielisk za ofiarę 200 zł na bieżące wydatki parafii. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro.
  15. Tarnowski Wolontariat Misyjny organizuje zbiórkę zakrętek po napojach. Dochód będzie przeznaczony na budowane studnie w krajach misyjnych. Proszę o gromadzenie w czasie wakacji zakrętek. Termin i miejsce zbiórki w naszej parafii podam w późniejszym czasie.