1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 na Wisowatkach. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczone na cele diecezjalne.
  2. Msze św. w ciągu tygodnia: jutro, w środę i sobotę o godz. 18.00. W pozostałe dni o godz. 7.00. W środę nowenna do MBNP. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia. W lipcu odmawiamy Litanię do Krwi Najdroższej Chrystusa. Zachęcam do udziału w mszach św. również w dzień powszedni.
  3. W najbliższą niedziele Msze w. o godz. 7.00 i 10.30. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: juro wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom. W środę św. św. Jana z Dukli, kapłana, w sobotę św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  5. Ministrantów i lektorów proszę o solidne pełnienie służby liturgicznej, podobnie jak to miało miejsce w ciągu roku szkolnego. Rodziców proszę aby o tym przypominali ministrantom i lektorom, że ich miejsce jest w kościele przy ołtarzu.
  6. Na stoliku jest dzisiejszy numer "Gościa Niedzielnego". W nim m.in.: o niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów, o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz raczej szansą na jej pogłębienie, o rewolucji kulturowej dziejącej się na naszych oczach zmierzającej do zniszczenia chrześcijaństwa, jak będzie przebiegała Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasna Górę?, kim był Gustaw Herling-Grudziński, że Jan Paweł II poprosił o sprowadzenie do Watykanu wszystkich napisanych przez niego książek. Natomiast w „Niedzieli” m.in.: zabobony to grzech czy głupota?, dlaczego w lipcu szczególnie czcimy Krew Chrystusa?, co święci mówią Europie?.
  7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Niedzielisk, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień, na następną niedziele proszę kolejne 10 rodzin z Niedzielisk.
  8. Zapowiedzi przedślubne: Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Dariusz Sebastian KRYSA, parafia zamieszkania Niedzieliska oraz Aleksandra Ewa MIĘSO, parafia zamieszkania Targowisko - zapowiedź II
    Łukasz Tadeusz ŚLEDŹ, parafia zamieszkania Niedzieliska oraz Klaudia WOJCIESZEK, parafia zamieszkania MB Fatimskiej w Tarnowie - zapowiedź II
  9. Intencja powszechna papieża Franciszka na miesiąc lipiec: Nasze rodziny: Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.