23 i 24 IX 2006 r. odbyła się ogólnopolska pielgrzymka rodzin i małżeństw na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki Rodzin na Jasną Górę były słowa: RODZINA  BOGIEM SILNA FUNDAMENTEM  ŁADU  SPOŁECZNEGO.

„Prosimy Boga, aby był obecny w każdym z polskich domów, by był siłą polskiej rodziny, a rodzina Bogiem silna by stworzyła bezpieczeństwo ładu społecznego, stała się tym zwornikiem, który łączy wszystkie, nawet bardzo trudne do połączenia, wymiary naszego zatroskania o ojczyznę” – powiedział bp Stanisław Stefanek do ponad 10 tys. pielgrzymów zebranych w niedzielę, 24 września na Mszy św. na Jasnej Górze.

W pielgrzymce brali również udział przedstawiciele naszego dekanatu. Autokar wyruszył ze Szczurowej. Wśród uczestników były również cztery osoby z naszej parafii.