W sobotę 14 X 2006 r.  grupa ministrantów z naszej parafii wyruszyła na wycieczkę rowerową do sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie. W wycieczce wzięło udział 20 ministrantów, w tym kilku lektorów pod opieką ks. proboszcza. Pierwszym przystankiem na naszej trasie był kościół w parafii Rudy Rysie. Po modlitwie w kościele, krótką historię parafii i kościoła przedstawił nam ks. proboszcz tej parafii, ks. Edward Mikoś. Po drodze również nawiedziliśmy parafię Przyborów. Po dotarciu do Szczepanowa nawiedziliśmy bazylikę św. Stanisława oraz miejsce gdzie św. Stanisław się urodził. Był czas na modlitwę oraz podziwianie pięknie odrestaurowanej bazyliki. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na lody i rozegraliśmy mecz piłki nożnej.