strazakW niedzielę 13 maja 2007 roku strażacy ochotnicy z terenu gminy Szczurowa obchodzili Dzień Strażaka, który zorganizowano w Niedzieliskach. Uroczystość rozpoczęła się Msza świętą z udziałem ponad 200-tu strażaków. Mszę św. odprawił ks. Józef Masłoń, proboszcz parafii Niedzieliska, który również wygłosił okolicznościowe Słowo Boże, nawiązując do obchodzonego Święta Strażaków i przypominając postać św. Floriana, patrona strażaków. Na uroczystości oprócz strażaków byli obecni min.: Prezes Zarządu Powiatowego Straży Pożarnych – Marian Zalewski, wójt Gminy Szczurowa, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego – druh Andrzej Wojtowicz, sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego – druh Marian Tomala oraz Przewodniczący Rady Powiatu Pan Sławomir Pater. Po Mszy św. strażacy przemaszerowali na boisko Klubu „Korona Niedzielska”, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.