wycieczka15 VI 2007 roku dzieci i młodzież z Grupy Misyjnej PDMD z naszej parafii wzięli udział w wycieczce na Św. Krzyż i do Bałtowa. W wycieczce wziął udział ks. proboszcz, animatorka misyjna pani Magdalena Butrymowicz oraz 23 dzieci.  Najpierw udaliśmy się na Święty Krzyż, gdzie znajdują się relikwie Krzyża św. oraz klasztor Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej. Na wzgórze dostaliśmy się od strony miejscowości Nowa Słupia, idąc pięknym szlakiem turystycznym. Po półgodzinnej wspinaczce dotarliśmy do bramy prowadzącej do klasztoru. Po wspólnym zdjęciu i chwili odpoczynku uczestniczyliśmy we Mszy św. oraz była okazja zwiedzić klasztor i ucałować relikwie Krzyża Świętego. Cały kompleks przeznaczony do zwiedzania położony jest na Łysej Górze - drugim, co do wielkości wzniesieniu Gór Świętokrzyskich (595 m. n.p.m.). Zwiedziliśmy również Muzeum Przyrodnicze zapoznając się z florą i fauną Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Następnym etapem naszej wycieczki była miejscowość Bałtów, gdzie zwiedziliśmy Bałtowski Park Jurajski w którym znajduje się około 40 figur dinozaurów naturalnej wielkości. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Pacanowie, miasteczku znanym z bajki Kornela Makuszyńskiego o Koziołku Matołku, który wędrował do Pacanowa. W rynku znajduje się 3 – metrowa postać Koziołka Matołka. W tym dniu kończył się Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie. Każdy mógł kupić sobie maskotkę Koziołka Matołka. Po tak wielu przeżyciach zmęczeni ale radośni wróciliśmy do parafii.