22X200722 X 2007 r. nasz parafia przeżywała niecodzienną uroczystość. W tym dniu świętowaliśmy 100 rocznicę urodzin naszej parafianki, pani Stefanii Hachaj, która urodziła się 22 X 1907 r. O godz. 15.00 ks. proboszcz sprawował uroczystą Mszę św. w intencji jubilatki. W okolicznościowym słowie ks. proboszcz mówił min.: Dziś nasza seniorka przypatruje się swojemu tak długiemu życiu. Jubilatka nasza seniorka Stefania patrząc wstecz widzi całe swoje życie tym bardziej że pamięć jeszcze dobra i było by co wspominać. 100 lat to wielka łaska od Boga – znak Bożej Opatrzności która czuwała nad nasza jubilatką, Bóg dawał siły, zdrowie, tak ważne i swoje łaski aby każdy dzień był błogosławiony i radosny. Życie naznaczone obowiązkami małżeńskimi, rodzinnymi, praca służba bliźnim. Jest się z czego cieszyć. Bo to ogrom dobra które dzisiaj Stefania, nasza siostra przynosi do ołtarza, i składa niejako w darze Chrystusowi, który ofiaruje się za nas w czasie Ofiary mszy św. Gromadzimy się aby Bogu dziękować za te 100 lat. Eucharystia to dziękczynienie. Obok Jubilatki – dzieci, wnuki, prawnuki, cała rodzina. Łączymy się razem jako cała parafia, Bogu dziękując za jej długie życie – za te sto lat, za wszelkie dobro które czyniła dla naszej parafii od jej powstania, bo przecież urodziła się wcześniej niż powstała nasza parafia”.


Na zakończenie Mszy św. życzenia Jubilatce złożyli przedstawiciele dzieci oraz parafian w osobie pani Marii Zdunek i pana Bolesława Skóry, sołtysa naszej wsi. Ks. proboszcz dołączając się do życzeń na zakończenie przeczytał wiersz Małgorzaty Hillary, dedykowany Jubilatce.


„ Dziękuję Ci Panie
że dałeś mi
na stare lata
dar zdumiewania się

że kiedy dotykam drzewa
rosnącego pod moim oknem
nie mówię
no cóż to tylko pospolity kasztan
lecz szepczę w zachwycie
to cud

a gdy zbliża się do mnie
mała dziewczynka
nie stwierdzam
to przecież tylko zwyczajne dziecko
moja wnuczka
lecz myślę zdumiona
to cud

Pragnęłabym
abym patrząc w lustrze na siebie
starzejącą się kobietę
której tak często nie lubię
mogła powiedzieć z radością
to cud że jestem”.

Dalsze uroczystości odbyły się w domu rodzinnym Jubilatki w Podszuminie. Z życzeniami przybyli min: Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Tyrcha, Wójt Gminy Szczurowa Marian Zalewski, Kierownik USC Kalina Łoboda, Sołtys Wsi Niedzieliska Bolesław Skóra oraz Proboszcz Parafii Niedzieliska ks. Józef Masłoń.