16XII16 XII 2007 r. w szkole Podstawowej w Niedzieliskach odbyło się spotkanie opłatkowe z okazji Świąt Bożego Narodzenia a szczególnie z okazji dnia wigilii. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie dzieci naszej szkoły, nauczyciele, pani Dyrektor oraz zaproszeni goście, rodzice  oraz sołtys wsi Niedzieliska pan Bolesław Skura i radny naszej wsi pan Józef Czachor. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia na sali gimnastycznej, które zostało przygotowane przez dzieci pod kierownictwem ks. Józefa Masłonia, proboszcza parafii w Niedzieliskach. Na tę okoliczność zrobiono świąteczną dekorację, nawiązującą do szopki Betlejemskiej i świąt. W przedstawieniu brały udział: aniołowie, dzieci idące do żłóbka, narratorzy oraz Józef i Maryja – w sumie 12 osób.  Wychodząc od tekstu z Pisma św. o Narodzeniu Jezusa wszyscy mogli dowiedzieć się jakie znaczenie ma żłóbek, opłatek, drzewko świąteczne, życzenia, ozdoby na choince i postacie w stajence. Teksty były przeplatane kolędami tradycyjnymi i nowszymi pieśniami nawiązującymi do Bożego Narodzenia. Na zakończenie dzieci złożyły wszystkim świąteczne życzenia:


W dzień Bożego Narodzenia
Zawsze składa się życzenia
I my nasze też składamy
Wszystkim, których tu kochamy.
Łaski Bożej,  sił do pracy
Niechaj wszystkim Bóg dać raczy
Niech pomoże Bóg Wcielony
Zebrać wszędzie wielkie plony.

 

Na zakończenie zaśpiewano kolędę: Bóg się rodzi. Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia, przemawiał również pan sołtys i zaproszony radny. Potem były indywidualne życzenia i łamanie się opłatkiem. Następnie wszyscy przeszli do przygotowanych stołów aby symbolicznie spożyć wigilijne dania i przygotowane przez rodziców potrawy. Przy śpiewie kolęd i składaniu sobie życzeń radowaliśmy się tym szczególnym dniem, który co roku przeżywamy 24 grudnia.