XII2007Tegoroczne Roraty przeżywaliśmy w łączności ze św. Franciszkiem. Hasłem były słowa: „Odbuduj mój Kościół”. Temat nawiązywał do słów św. Franciszka, który w kościele San Damiano w pobliżu Asyżu usłyszał polecenie: „Franciszku, idź i napraw mój Kościół”. Święty Franciszek, choć żył przeszło osiem wieków temu, cały czas ubogaca nas swoją duchowością, swoją osobowością i przykładem swojego życia. Na roratach dzieci ale również starsi mogli dowiedzieć się więcej o życiu i dążeniu do świętości tego niezwykłego człowieka. Dzieci otrzymywały każdego dnia obrazki przedstawiające historię św. Franciszka. Mogły je potem zaczepić na specjalnym sznurku który dostały w 3 dzień rorat. Przed ołtarzem był umieszczony duży plakat ze św. Franciszkiem i hasło tegorocznych spotkań roratnich. Kazania ks. proboszcz głosił według programu z tegorocznego „Małego Gościa Niedzielnego”.