Od 18 do 21 II 2007 r. odbyły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które głosił ks. Grzegorz Baran, pochodzący z Dębicy a obecnie studiujący dogmatykę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W programie rekolekcji były nauki dla starszych, dzieci, młodzieży i chorych. Ksiądz rekolekcjonista oparł swoje rozważania rekolekcyjne na słowach znanej nam pieśni „Wróć synu, wróć z daleka, wróć synu wróć ojciec czeka”. Są to słowa nawiązujące do historii syna marnotrawnego, który wraca do ojca i nawraca się, przyznając się do swoich grzechów. Punktem kulminacyjnym rekolekcji była spowiedź św. we wtorek 20 III, kiedy to posługiwało w konfesjonałach 4 księży z dekanatu. Przeżyte rekolekcje i mocne słowa księdza rekolekcjonisty zapewne pozwoliły tym którzy w nich uczestniczyli z głębszą wiarą i z nawróconymi sercami przeżywać Wielki Tydzień i dalsze swoje życie.