z57 III 2009 r. mieliśmy okazje przeżywać Misterium Męki Pana Jezusa, tzw. „Pasję” w Stadnikach koło Krakowa, gdzie posługują księża sercanie. Wyruszyliśmy w sobotni poranek, zatrzymując się najpierw w Niegowici, pierwszej parafii ks. Karola Wojtyły, późniejszego papieża. O parafii i Janie Pawle II opowiedział nam ks. Paweł Sukiennik, proboszcz tej parafii. W kościele znajduje się symboliczna płyta nagrobna, nawiązująca do podobnej w Rzymie gdzie spoczywa Jan Paweł II. W Stadnikach zwiedziliśmy klasztor Księży Sercanów i muzeum misyjne. „Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa”  to wspólne dzieło księży, kleryków oraz osób świeckich. To „Misterium” przeżywane z wiarą zaprosiło nas do refleksji, do zastanowienia się kim jest dla mnie Ten, który z miłości dla mnie tyle uczynił, tyle wycierpiał. W centrum każdej sceny był Chrystus, który umiłował każdego z nas i za nas wydał samego siebie. To misterium pozwoliło nam jeszcze bardziej uwierzyć i napełnić się nadzieją. W misterium wzięło udział 36 osób z naszej parafii.