z93 V 2009 r. w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przeżywaliśmy w naszej parafii szczególny dzień. W tym dniu dzieci z naszej parafii w liczbie 7, z drugiej klasy szkoły podstawowej, przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Można powiedzieć, że w sposób szczególny właśnie do nich Pan Jezus skierował słowa: „Bierzcie i jedzcie to jest Ciało moje”. Dzieci z głęboką wiarę przyjęły po raz pierwszy Chrystusa do swojego serca, Tego który obdarzył je pełnią swej miłości i Bożym pokojem. Dzieci które przystąpiły do I Komunii św.: Bajor Klaudia, Góra Michał, Rudnik Iwona, Wierzbicka Angelika, Budyn Oliwia, Król Paweł i Król Piotr. Dzieci z klasy trzeciej przeżywały swoją rocznicę I Komunii św. 17 V na Mszy św. o godz. 10.30.