z10W niedzielę 10 V 2009 r. przeżywaliśmy w naszej parafii odpust  ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona kaplicy na Wisowatkach, gdzie od 1927 r. jest czczony św. Stanisław. Św. Stanisław jest głównym patronem Polski (obok NMP Królowej Polski i św. Wojciecha, biskupa i męczennika) oraz diecezji tarnowskiej. Jan Paweł II nazwał go "patronem chrześcijańskiego ładu moralnego". Uroczystej sumie o godz. 11.00, przewodniczył ks. kanonik Józef Korzeń z parafii Cerekiew, były długoletni proboszcz tej parafii. W Słowie Bożym które wygłosił dostojny sumista, ukazał nam św. Stanisława jako patrona którego dzisiaj możemy również naśladować w naszym życiu. Uroczystość odpustową uświetnił zespół instrumentalno wokalny „Promyki Krakowa” z Krakowa, który ubogacił muzyką i śpiewem Mszę św. oraz dał koncert po Mszy św. na placu przed kaplicą dla wszystkich chętnych.