z1116 V 2009 r. odbył się dekanalny turniej ministrantów i lektorów w piłce nożnej, zorganizowany przez dekanalnego duszpasterza ministrantów i lektorów, ks. Andrzeja Sobola, wikariusza ze Szczurowej. Turniej odbył się na obiektach klubu sportowego LKS Rylovia Rylowa. W turnieju wzięły udział reprezentacje z 5 parafii dekanatu Uście Solne: Szczurowa, Cerekiew, Uście Solne, Niedzielska i Strzelce Wielkie. I miejsce w turnieju zajęła nasza drużyna, która w finale pokonała chłopców ze Szczurowej. Puchary i nagrody wręczał pan Kazimierz Tyrcha, przewodniczący rady Gminy Szczurowa. Na turnieju byli też obecni kapłani na czele z księdzem dziekanem Stanisławem Tabisiem, proboszczem parafii Strzelce Wielkie. Smaczne kiełbaski ufundował uczestnikom Zakład Przetwórstwa Mięsnego pana Zbigniewa Chabury z Rylowej.