z146 VI 2009 r. aż 5 tys. dzieci z diecezji tarnowskiej spotkało się na II Kongresie Misyjnym w Tarnowie. Plac przed kościołem pw. bł. Karoliny Kózkówny zamienił się w misyjną wioskę, gdzie w „igloo” czy w „afrykańskiej dżungli” można było zrobić sobie zdjęcie. Były koncerty, wspólne tańce, konkursy i wystawa zdjęć z krajów misyjnych. Gośćmi spotkania było kilkunastu misjonarzy, którzy często byli proszeni o autograf. Z dziećmi spotkali się biskup tarnowski Wiktor Skworc i abp Anatole Milandou z Brazzaville, który przebywał z wizytą w diecezji tarnowskiej.

Kongres rozpoczął się od uroczystej Mszy św. W homilii ks. Stanisław Wojdak, który przez 9 lat pracował w RCA, mówił dzieciom o trudnym życiu ich rówieśników. Zachęcał, aby dzieci włączyły się w grupy Papieskiego Dzieła Misyjnego i modliły się za swoich kolegów z krajów misyjnych. Podkreślał także, że przekazując niewielki dar wartości jednego cukierka można pomóc głodującym dzieciom. Podczas Kongresu wystąpił m.in. zespół „Promyczki” z Nowego Sącza, dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa z cennymi nagrodami. Dzieci przyjechały także do Tarnowa z latawcami o tematyce misyjnej, oraz z „łańcuchami miłości”. Składały się one z tysięcy koluszek, a każde z nich symbolizowało jedno z zobowiązań, jakie podejmuje każde dziecko na rzecz swych rówieśników z krajów misyjnych. Kongresowi towarzyszyło hasło: „Życia nie zmarnuję, gdy dzieciom świata miłość podaruję”. Był on głównym punktem obchodów 150-lecia obecności Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w diecezji tarnowskiej. W Kongresie uczestniczyło 35 dzieci z naszej parafii. Wyruszyliśmy z transparentem naszej parafii. Po Kongresie odwiedziliśmy miejscowość Jadowniki Mokre, gdzie zwiedziliśmy muzeum poświęcone Janowi Pawłowi II i ks. Józefowi Kowalczykowi, nuncjuszowi apostolskiemu w Polsce. Potem był czas na poczęstunek i smaczne kiełbaski dzięki życzliwości ks. Marka Koguta, Dyrektora Ośrodka Opiekuńczo - Rehabilitacyjnego w Jadownikach i pani Halinie Oleksy.