z16W dniu 27 lipca 2009 r.  po Mszach św. w Niedzieliskach i na Wisowatkach odbyło się poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących, połączone z modlitwą o opiekę Bożą w naszych podróżach. W życiu codziennym jesteśmy ludźmi drogi. Odbywamy nasze podróże po ziemskich drogach używając pojazdów mechanicznych, jako rowerzyści albo jako piesi. Dobrze i bezpiecznie używając pojazdów mechanicznych mamy stawać się świadkami Miłości na naszych drogach. W tym dniu szczególnie wszyscy kierowcy dziękowali Bogu za bezpieczne podróże i w tym duchu każdy kierowca mógł wesprzeć polskich misjonarzy w zdobywaniu pojazdów potrzebnych w ich trudnej pracy misyjnej.

Tym zajmuje się organizacja „MIVA Polska”, działająca przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, która przeprowadza akcję wspierania modlitwą i ofiarami polskich misjonarzy, poprzez zakup dla nich środków transportu. Każdy z kierowców otrzymał breloczek ze św. Krzysztofem.

Przykazania dla kierowców MIVA Polska:

Jesteś kierowcą na drogach i nie jesteś na niej sam.

Ponad wszystkim jest Pan Bóg Twój, więc zawsze o tym pamiętaj:
1. Nie będziesz egoistą na drodze.
2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi.
3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu Św. Krzysztofa, kiedy wyruszasz w drogę – umiej też podziękować.
4. Szanuj pieszych.
5. Nie zabijaj – bądź trzeźwy.
6. Zapnij pasy będziesz bezpieczny.
7. Nie bądź brawurowy w prędkości.
8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo.
9. Pomagaj potrzebującym na drodze.
10. Przestrzegaj przepisy drogowe, szanuj pracę naszej Policji.
Boże pobłogosław naszej podróży. Spraw abym jechał bezpiecznie i szczęśliwie dotarł do celu. Boże prowadź! Święty Krzysztofie, módl się za nami!