z-15Już po raz 5 w naszej parafii przeprowadzono akcję „Kolędników misyjnych”. Hasłem tegorocznej kolędy misyjnej były słowa: „E bata akete-ni kwe” tzn. „Troszczymy się o życie wszystkich dzieci”. Rozesłanie dzieci nastąpiło na Mszy św. o godz. 11.00, której przewodniczył ks. prałat Stanisław Czachor. W słowach błogosławieństwa kolędników kapłan modlił się: Prosimy Cię, Panie Boże, pobłogosław te dzieci, które, jako kolędnicy misyjni, pragną z radością głosić wieść o narodzeniu Twojego Syna. Niech zaniosą Twoje błogosławieństwo do wszystkich domów naszej parafii, a dla tych, którzy je przyjmą, niech stanie się ono źródłem otwarcia na ludzi nie znających Ewangelii. Niech uwrażliwiają nasze serca na potrzeby dzieci, które Ciebie nie znają, żyjąc w nędzy duchowej i materialnej.

Niech to kolędowanie zbliży nas wszystkich do Chrystusa i przez to, przyczyni się do poznania Twojej miłości, przez dzieci z Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Brazylii, Zambii i Pakistanu. Prosimy Cię o to, przez Twego Nowonarodzonego Syna”. Kolędnicy w każdym domu zostawili symboliczną pamiątkę - serduszko, które jest formą podziękowania dzieci, objętych tegorocznymi projektami, a zarazem znakiem otwartego serca tych, którzy przyjęli kolędników. W kolędzie wzięło udział 6 grup kolędniczych: Grupa I: animator Krzysztof Zdunek oraz Rams Magdalena, Kocot Dominika, Hachaj Klaudia, Król Sebastian, Czachor Magdalena, Banaś Agnieszka. Grupa II; animator Ewelina Król oraz Oleksy Gabriela, Budek Monika, Budek Mariola, Chmioła Gabriela. Grupa III: animator Natalia Gałek oraz Wróbel Paweł, Pawlik Bartłomiej, Kijak Wiktoria, Gałek Jakub, Bernardy Karol. Grupa IV: animator Ewa Bylica oraz Wróbel Beata, Budyn Wiktoria, Szlachta Ewelina, Bajor Patrycja, Rams Kinga. Grupa V: animator Adam Zaleśny oraz Pięta Agnieszka i Pudełko Jadwiga. Grupa VI: animator Natalia Wąsik oraz Wróbel Szymon, Szlachta Klaudia, Rams Anita, Czachor Weronika, Czarny Łukasz. Jeśli tylko Bóg pozwoli za rok się spotkamy. Zaśpiewamy też kolędę, Bogu cześć oddamy”.