a-0330 I 2010 r. odbyła się wycieczka dzieci i młodzieży którzy brali udział w tegorocznej akcji kolędników misyjnych do Bochni i Krakowa. W Bochni zwiedziliśmy kopalnię soli. Zabytkowa Kopalnia Soli w Bochni to najstarsza na ziemiach polskich kopalnia w której rozpoczęto wydobycie soli kamiennej. Jej początki sięgają 1248 r. O blisko ośmiu wiekach eksploatacji przypomina niezwykłe podziemne miasto, zachwycając niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami wykorzystywanymi przed wiekami. Kopalnię zwiedzaliśmy pieszo, podziemną kolejką oraz…. łodziami na głębokości 223 m. Przepiękna była kaplica św. Kingi, która jest patronką górników. Po kopalni oprowadzał nas przewodnik, pan Wacław opowiadając min. o pracy górników i o ciekawych podaniach i legendach z tym związanych. Mogliśmy zobaczyć dawne maszyny i urządzenia górnicze i posmakować soli na głębokości 200 m. Odważni mogli zjechać na specjalnej pochylni. Pełni wrażeń mogliśmy udać się dalej do Krakowa aby tam oglądnąć film „Planeta 51”. W wycieczce wzięło udział 29 osób i wszyscy wrócili szczęśliwie do parafii.