z-1119 IV 2008 r. odbyła się wycieczka dzieci z Grupy Misyjnej. Wyruszyliśmy busem o godz. 7.30 spod kościoła. Najpierw nawiedziliśmy miejscowość Tropie, gdzie znajduje się jeden z najstarszych kościołów diecezji z XI w. związany z kultem św. Świerada i św. Benedykta patronów naszej diecezji. Kolejnym punktem wycieczki był Stary Sącz. Najpierw pomodliliśmy się w klasztorze sióstr klarysek gdzie znajdują się relikwie św. Kingi. Następnie pojechaliśmy pod ołtarz papieski, miejsce gdzie Jan Paweł pielgrzymował w 1999 r. Zwiedziliśmy również muzeum papieskie. Wreszcie dotarliśmy do Krynicy. Tutaj odwiedziliśmy pijalnię wód mineralnych i wyjechaliśmy na Górę Parkową. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Skansenu Pszczelarskiego w Stróżach koło Grybowa. I oczywiście Mc Donalds w Nowym Sączu! W wycieczce wzięło udział 26 osób wraz z ks. proboszczem Józefem Masłoniem.