z-1524 V 2008 r. dzieci należące do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, należące do Grupy Misyjnej w naszej parafii, w ramach cotygodniowego spotkania wyruszyły na wycieczkę rowerową tym razem w stronę Wisowatek, gdzie znajduje się kaplica pod wezwaniem św. Stanisława, biskupa i męczennika. Zaopatrzeni w rowery, przy pięknej majowej pogodzie ruszyliśmy przez las w stronę Wisowatek. Najpierw nawiedziliśmy kaplicę gdzie po krótkiej modlitwie ks. proboszcz opowiedział nam o historii tej kaplicy i o św. Stanisławie, patronie tej kaplicy.

Następnie udaliśmy się na pobliskie boisko, gdzie był czas na zabawę. Gościliśmy również w Zakładzie Grawerskim pana Adama Sroki, który to zakład wykonuje min. medale i odznaki. Mogliśmy poznać poszczególne etapy wyrobu konkretnego medalu i otrzymaliśmy również jako pamiątki posrebrzane medali z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Potem ostatni punkt wycieczki(chyba najprzyjemniejszy) którym było ognisko przygotowane przez pana kościelnego, który mieszka na Wisowatkach. Posileni, z radością wróciliśmy do naszych domów aby jeszcze odważnej głosić, że jeszcze „wiele jest serc które czekają na Ewangelię…”.