z-177 VI 2008 r. wyruszyła z naszej parafii pielgrzymka ministrantów do Wadowic, miejsca gdzie urodził się  papież Jan Paweł II. Najpierw wyruszyliśmy busem do Krakowa na dworzec kolejowy, skąd wyruszyliśmy do Wadowic pociągiem papieskim. Pociąg rozpoczął kursowanie od 6 VI 2006 r., wcześniej poświęcony przez papieża Benedykta XVI. Trasa przejazdu obejmuje Kraków Główny przez Łagiewniki gdzie znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Kalwarię Zebrzydowską, gdzie znajduje się sanktuarium Pasyjno-Maryjne i kończy się w Wadowicach – rodzinnym mieście Papieża.

W czasie podróży mogliśmy oglądać materiały filmowe związane z Janem Pawłem II. W Wadowicach zwiedziliśmy muzeum papieskie i dom rodzinny Jana Pawła II oraz modliliśmy się w kościele gdzie przyjął chrzest Karol Wojtyła. Nie zabrakło również papieskich kremówek. Drogę powrotną również przebyliśmy pociągiem papieskim. Zatrzymaliśmy się również w parafii Chełm koło Bochni gdzie proboszczem jest rodak naszego ks. proboszcza, ks. Marek Krupa. Tam zwiedziliśmy zabytkowy kościół(oprowadzał nas były proboszcz tej parafii ks. Antoni Tworek)oraz muzeum parafialne i raczyliśmy się smacznymi kiełbaskami. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do parafii około 21.00. W wycieczce wzięło udział 25 osób.