z-2527 IX 2008 r. ministranci z naszej parafii wyruszyli na wycieczkę rowerową do Cerekwi i sanktuarium Matki Bożej w Okulicach. W wycieczce wzięło udział 11 osób. Pierwszym etapem naszej pielgrzymki był kościół parafialny w Cerekwi, pod wezwaniem św. Wawrzyńca męczennika. Po modlitwie w kościele, ks. proboszcz Józef Sadowski opowiedział nam historie kościoła i parafii. Następnie na plebanii poczęstował nas smacznymi kiełbaskami. Następnie na boisku sportowym rozegraliśmy mecz piłki nożnej  z ministrantami z parafii Cerekiew. Mecz zakończył się remisem 5-5. Następnie udaliśmy się do Okulic, gdzie przywitał nas ks. Kazimierz Górka, pracujący w tej parafii. Opowiedział nam o historii sanktuarium i otrzymaliśmy pamiątkowe obrazki. Zwiedziliśmy również muzeum, gdzie mogliśmy oglądać obrazy i figury Matki Bożej niemal z całego świata.