z-2611 X 2008 r. w piękną jesienną sobotę udaliśmy się na kolejną wycieczkę w góry. Tym razem celem  naszej wycieczki były Pieniny. Najpierw zatrzymaliśmy się w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim, gdzie w 1999 r. był obecny papież Jan Paweł II. Pod ołtarzem zwiedziliśmy muzeum z pamiątkami po Ojcu świętym. Następnie udaliśmy się do Szczawnicy, skąd wyruszyliśmy w stronę Trzech Koron. Pierwszym szczytem który ”zaliczyliśmy” była Sokolica, szczyt górski o wysokości 747 m.n.p.m.  Stoki są tam bardzo strome, od zachodu ze szczytu w stronę Dunajca opada skalna ściana o wys. ok. 300 m. Jest to najlepszy punkt widokowy na Przełom Dunajca. Na szczycie Sokolicy znajdują się reliktowe sosny.

Reliktowa sosna jest jednym z najbardziej rozpoznawalnym znaków Pienin. Następnie szlakiem niebieskim dotarliśmy do Trzech Koron((982 m.n.p.m.). Jest to najwyższy, najbardziej atrakcyjny i najczęściej odwiedzany szczyt Pienin Właściwych. Niestety trzeba odstać w kolejce aby dostać się na szczyt. Z Trzech Koron zeszliśmy w stronę Sromowiec Niżnych, gdzie  nawiedziliśmy kościół pod wezwaniem Narodzenia NMP. Ks. proboszcz Marek Kądzielowa  przygotował dla nas ognisko nad brzegiem Dunajca, była również możliwość przejścia kładką na stronę Słowacką(niektórzy pierwszy raz w życiu). W drodze powrotnej Mc Donalds w Nowym Sączu dopełnił całości wycieczki, która pod wieloma względami ubogaciła wszystkich uczestników w liczbie 25.