z-2811 XI w 90 rocznicę odzyskania niepodległości młodzież z naszej parafii przedstawiła  montaż słowno-muzyczny tzw. „Wypominki Narodowe”. Młodzież oraz zebrani parafianie modlili się za tych, którzy zginęli w walce, w obozach, na ulicy, zginęli, bo nie chcieli żyć w Polsce zniewolonej, upokorzonej. Poległym za Ojczyznę winni jesteśmy pamięć, szacunek i modlitwę. W czasie wypominek wspomniani byli polegli w obronie ojczyzny od powstania kościuszkowskiego aż do czasów współczesnych. Modliliśmy się również za poległych i pomordowanych w czasie I i II Wojny Światowej z naszej parafii, zamordowanych w obozach, zesłanych na Sybir oraz za zmarłych nauczycieli i kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii.

Przywołani zmarli nauczyciele i wychowawcy to: Franciszek Repeć, Franciszka Repeć, Janina Borzęcka, Kazimiera Sękowska, Sylwestra Roczniak, Władysław Roczniak, Helena Tumidajska, Łucja Straka, Janina Seretny, Zofia Messner, Genowefa Buczak, Józef Suwara, Ewa Porwiszówna, Cecylia Skalska, Anna Bolechała, Janina Bilard. Zmarli kapłani to: Ks. Józef Barszcz, ks. Władysław Kułakowski, ks. Andrzej Wojcieszek, ks. Franciszek Hachaj, ks. Stanisław Augustyn, ks. Józef Czachor, ks. Władysław Mirowski. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”. …. Dzisiaj im, jutro nam.