z-3115 XI 2008 r. dzieci należące do Grupy Misyjnej, działające w Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci w naszej parafii wyruszyły na kolejny wycieczkowo-pielgrzymi szlak. Tym razem udaliśmy się w stronę Krakowa a konkretnie do miejscowości Stadniki. Wcześniej  jednak nawiedziliśmy Niegowić, miejsce gdzie był wikariuszem ks. Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. W kościele znajduje się symboliczna płyta nagrobna, nawiązująca do podobnej w Rzymie gdzie spoczywa Jan Paweł II. O Janie Pawle II opowiedziała nam siostra zakonna, pokazując również pamiątki związane z jego osobą. Główny cel naszej pielgrzymki to były Stadniki. Znajduje się tam Seminarium Duchowne Księży Sercanów.

W Stadnikach powitał nas ks. Jacek Szczygieł, który zajął się nasza grupą. Najpierw kleryk oprowadził nas po Seminarium, pokazując nam różne ciekawe miejsca; min. piękne muzeum misyjne, gdzie znajdują się  eksponaty z pracy misyjnej księży Sercanów. Mogliśmy również przymierzyć niektóre stroje z krajów misyjnych i zrobić ciekawe zdjęcia. Oglądaliśmy również film pokazujący pracę misjonarzy. Potem, korzystając z gościny gospodarzy nastąpiło spotkanie przy stole. Na koniec zwiedziliśmy też mini zoo, gdzie zobaczyliśmy min. czarne świnki z Azji. Ostatnim etapem wycieczki był Kraków i film „Wyprawa na księżyc”. W wycieczce wzięło udział 24 dzieci.