schola_01Schola w parafii Niedzieliska powstała w 2004 r. z inicjatywy księdza Ryszarda Soroty, który był wówczas proboszczem. Pierwszy skład scholi obejmował zarówno chłopców jak i dziewczęta i liczył 13 osób. Schola spotykała się w każdy piątek po mszy wieczornej, aby przygotować i przećwiczyć pieśni na mszę niedzielną. Próby prowadził ksiądz proboszcz. Osoby należące wówczas do scholi to: Małgorzata Wróbel, Katarzyna Wróbel, Monika Gibuła, Ewelina Hachaj, Katarzyna Hachaj, Ewa Wróbel, Natalia Gałek, Ewelina Król, Urszula Łucarz, Krzysztof Zdunek, Paweł Wąsik, Adam Zaleśny, Kamil Wąsik.

Obecnie opiekę duszpasterską nad scholą sprawuje ks. proboszcz Józef Masłoń. Próby prowadzi Ewa Bylica. Skład się zmienił gdyż obecnie należą do niej przede wszystkim dziewczęta ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Stan scholi – rok 2009: Ewelina Król. Ewa Bylica, Chmioła Gabriela, Natalia Gałek, Natalia Wąsik, Magda Czachor, Katarzyna Wróbel, Dominika Kocot Klaudia Kocot, Banaś Agnieszka, Magda Rams, Sylwia Hachaj, Klaudia Hachaj, Budek Mariola, Budek Monika, Oleksy Gabrysia.

schola_02Schola włącza się w sprawowanie oprawy muzycznej podczas różnych uroczystości parafialnych. Przygotowuje adoracje w Wielki Piątek, prowadzi różaniec, drogę krzyżową, misterium przed pasterką. Swoim śpiewem chcemy się modlić i sprawić, aby Eucharystia była przeżywana w sposób wyjątkowy, bo jak wszyscy wiemy: „Kto śpiewa ten się modli podwójnie”.

Spotkania scholi odbywają się bez zmian w każdy piątek po wieczornej mszy św. oraz pół godziny przed mszą niedzielną na której Schola śpiewa. Dziewczęta ze scholi odbyły kilka pielgrzymek min. do Tuchowa, Ludźmierza, Starego Sącza oraz wycieczek m.in. do Zakopanego, Szczawnicy, Nowego Targu.
Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta do parafialnej scholi !!