Kościół w Niedzieliskach pod wezwaniem św. Feliksa, papieża i męczennika został wybudowany według projektu Henryka Kotry i poświęcony w 1931 r. Kościół był murowany z cegły, jednonawowy, zbudowany w latach 1928 – 1931. Długość kościoła 21 m., szerokość 11 m, pokryty blachą pocynkowaną, bez wieży. Posiadał 7 okien kształtu gotyckiego z witrażami. W wieżyczce - sygnaturce znajdował się dzwonek.

Główne elementy wyposażenia ówczesnej świątyni:

Ołtarz, ambona, drewniana chrzcielnica, drewniane tabernakulum w stylu eklektycznym.

W głównym ołtarzu był obraz patrona kaplicy św. Feliksa I papieża i męczennika oraz figura Matki Bożej Królowej z Dzieciątkiem Jezus na ręku i berłem w prawej dłoni. W 1959 r. poświęcono obraz Chrystusa Ukrzyżowanego. Obraz namalowany przez prof. Adolfa Chyłę z Krakowa. Obraz umieszczono w kaplicy bocznej.

Z prawej strony od wielkiego ołtarza, w ołtarzu bocznym znajdowała się figura Najświętszego Serca Pana Jezusa, zasuwana obrazem św. Józefa.

Z lewej strony w ołtarzu bocznym obraz Matki Bożej, zasuwany obrazem św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym ołtarzu pod mensą ołtarzową znajdował się grób Pana Jezusa i scena Ostatniej Wieczerzy.

k_01W 1959 r. założono Stacje Drogi Krzyżowej – płaskorzeźby z Ars Christiana, oprawione w drewniane ramy wykonane przez Stanisława Giemzę z Tarnowa, poświęcone 13 III 1960 r. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej ufundowano jako dar z okazji tysiąclecia Chrztu Polski(fundacja Katarzyny Prus z Chicago). W 1962 r. zbudowano metalową dzwonnicę obok kościoła i zawieszono dwa dzwony(św. Feliks i Matka Boża Królowa Polski). Na chórze znajdowały się organy elektronowe firmy Hammond, ufundowane przez Klub Niedzieliska w Chicago. Pani Anna Zdunek ufundowała obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W 1975 r. rozpoczęto rozbudowę kościoła(trwała do 1980 r.). Projektantem rozbudowy był archi­tekt Roman Łomnicki z Krakowa - prace wykonywane były pod nad­zorem architekta Bolesława Witowskiego z Brzeska i maj­stra Władysława Zachary z Brzeska. Kościół został konsekrowany 6 V 1990 r. przez bpa Piotra Bednarczyka.

Aktualny wystrój kościoła:

- powierzchnia kościoła to około 450 m. kw.

- kościół jest murowany, jednonawowy z dwoma kaplicami bocznymi, kruchtą i zakrystią.

- elewacja zewnętrzna wyłożona kamieniem pińczowskim

- kościół na zewnątrz i wewnątrz pomalowany na biało. Dach pokryty blachą miedzianą.

- wystrój kościoła jest mozaikowy. Posadzka marmurowa. Strop kasetonowy z symbolami siedmiu sakramentów.

Ołtarz główny(w miejsce neogotyckich ołtarzy) – płyta z marmuru czerwonego, na podstawie z 4 płyt zamkniętych. Na frontonie mosiężny baranek.

k-02Ambona również z czerwonego marmuru. Na frontonie symbol Ducha Św. z mosiądzu.

W lewym rogu prezbiterium z czerwonego marmuru znajduje się chrzcielnica z mosiężną pokrywą.

W ołtarzu głównym mozaika oraz Krzyż z wizerunkiem Chrystusa o wymiarach naturalnych, obok dwa aniołki z dawnego kościoła i figury św. Jana i Matki Bożej. Na bokach poza mozaiką figury św. Pawła i św. Piotra ze z złotymi napisami(ze starego kościoła).

Tabernakulum pozłacane, miedziano stalowe w formie elipsy, jakby taca, na niej Hostia okrągła i odchodzące promienie. W prezbiterium 1 duży fotel i 8 mniejszych oraz 8 taboretów, wszystkie wyścielane bordowym płótnem

Na ścianach bocznych prezbiterium mozaiki. Z prawej strony mozaika – scena przekazania władzy kluczy św. Piotrowi przez Jezusa. Z lewej strony mozaika - scena cudownego połowu ryb.

k-03W nawie głównej wielki gotycki żyrandol oraz drugi mniejszy. Na ścianach bocznych kinkiety. Ściany boczne wyłożone boazerią. W nawie głównej 20 ławek z drzewa jesionowego oraz ławki przy ścianach bocznych. Na filarach dwie figurki ludowe. Strop nawy głównej kasetonowy z symbolami siedmiu sakramentów. Pod chórem dwa drewniane konfesjonały.

Wystrój wnętrza kościoła mozaikowy. Mozaiki, witraże i metaloplastykę projektował Jan Kauczyński z Krakowa. Witraże – 8 dużych i 12 małych w zakrystii, sali nad zakrystią i w kaplicach bocznych( z wyposażenia starego kościoła). Projektował Jan Kauczyński z Krakowa. Duże witraże przedstawiają: św. Stanisława Kostkę, św. Stanisława ze Szczepanowa, bł. Kingę, sanktuaria Diecezji Tarnowskiej, św. Świerada, św. Maksymiliana Kolbe, Jana Paweł II i św. Feliksa.

Na bocznych ścianach obrazy: św. Anny, św. Józefa i błog. Karoliny Kózka. Dwa małe ołtarze: obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy i figura Matki Bożej ze starego kościoła. Na frontonie chóru napis: „Idźcie w pokoju Chrystusa”.

k-04W kaplicy św. Feliksa, ołtarz mozaikowy z obrazem św. Feliksa patrona parafii. Na ołtarzu drewniana figura Matki Bożej z 1905 r. Wejście do kaplicy – metaloplastyka i szkło, scena z Ostatniej Wieczerzy i napis: „Oto Ciało moje”, „Oto Krew Moja”. Na ścianie obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

W kaplicy Miłosierdzia Bożego, ołtarz mozaikowy z obrazem Miłosierdzia Bożego. Wejście do kaplicy – metaloplastyka i szkło, scena ze Zwiastowania i napis: „Słowo Ciałem się stało i mieszkało miedzy nami”. W kaplicy neogotycka chrzcielnica ze starego kościoła.

W kruchcie kościoła znajduje się obraz Chrystusa Ukrzyżowanego oraz epitafium ku czci zmarłych proboszczów ks. Józefa Barszcza, Władysława Kułakowskiego, Stanisława Augustyna i Władysława Mirowskiego.

Obok kościoła stoi kapliczka Matki Bożej z figurą Matki Bożej oraz dzwonnica wolnostojąca zwana z włoskiego campanillą, na której są zawieszone trzy dzwony: św. Feliks, Matka Boża Królowa Polski i św. Maksymilian Kolbe. Przed dzwonnicą krzyż misyjny. Przed głównym wejściem do kościoła i przed zakrystią wykonane są zadaszenia pokryte blachą miedzianą. Od strony kaplicy św. Feliksa podjazd dla niepełnosprawnych. Miedzy kościołem a plebanią stoi kamienna figura św. Stanisława Biskupa.