Patronem kościoła w Niedzieliskach jest św. Feliks, papież i męczennik.

Św. Feliks I, papież (5 stycznia 269 roku – 30 grudnia 274 roku). Najprawdopodobniej urodził się około 210 r. w Rzymie Na temat jego pontyfikatu niewiele wiadomo. Przypisuje mu się usankcjonowanie odprawiania Mszy św. na grobie męczenników w rocznicę ich śmierci, był to zresztą wcześniejszy zwyczaj albo też na ołtarzach z relikwiami (Confessio) oraz wymieniania ich imion w kanonie Mszy św. Również przypisuje mu się utworzenie prawa dotyczącego konsekracji kościołów. Zaliczony w poczet męczenników, zmarł 30 grudnia 274 r., uzyskał palmę męczeństwa za cesarza Aureliana. Pogrzebany na cmentarzu św. Kaliksta.

Fragment listu do Maksyma z Aleksandrii, patriarchy Aleksandrii w obronie doktryny Trójcy Świętej i Wcielenia odpierające argumenty Pawła z Samostat jest najprawdopodobniej autorstwa Feliksa, lecz nie pozostałe trzy listy mu przypisywane.

W ikonografii przedstawiany jest w szatach papieża, czasem z księgą. Imię Feliks z łac. oznacza szczęśliwy. Wspomnienie liturgiczne 30 maja.